اخبار > برگزاری جلسه آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر

برگزاری جلسه آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

نشست آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی - دکتر مجید سرتیپی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این مطلب که سازمان جهانی بهداشت همه گیری کورونا ویروس جدید را یک فوریت بهداشتی با دغدغه بین المللی عنوان نموده است افزود: این بیماری تا محدوده مرزهای کشور گزراش شده است و ورود آن به داخل کشور احتمالا قریب الوقوع خواهد بود.
دکتر سرتیپی، مهمترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و عوارض ناشی از آن را حفاظت فردی عنوان کرد و گفت: شستشوی مکرر دست ها در طی روز، تغییر فرهنگ دست دادن در هنگام سلام و خداحافظی، رعایت آداب سرفه و عطسه (گرفتن دستمال یا آستین لباس جلوی دهان و بینی)، استفاده از ماسک معمولی طبی برای بیماران دارای علائم، استراحت در منزل در هنگام بروز علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا و مراجعه فوری به پزشک در صورت بروز علائم شدید تنفسی مانند تنگی نفس از جمله مواردی هستند که با رعایت آنها تا حد قابل توجهی می توان از همه گیری این بیماری پیشگیری نمود.
مهندس عبدالرزاق پاکزاد مدیر گره خطر و بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز بر اهمیت آمادگی کامل مراکز بهداشتی درمانی برای پیشگیری و مواجه احتمالی با این بیماری گفت: بازنگری در تدوین برنامه EOP موجود در رابطه با این بیماری در حال انجام است و آنچه در حال حاضر باید به آن توجه شود آمادگی تمامی حوزه های بهداشتی، پیش بیمارستانی و بیمارستانی در زمینه نحوه مدیریت برنامه های پاسخ دربلایا و کسب آمادگی لازم قبل از ورود بیماری و موارد احتمالی ابتلا است
مدیر گروه خطر و بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اولین گام این است که این موضوع دغدغه تمامی همکاران در حوزه های مختلف سلامت و انتقال حساسیت پیشگیری و توصیه های لازم بهداشتی به مردم به ویژه در گروههای آسیب پذیر و گرو های در معرض خطر است.
دکتر رضا کردمدیر شبکه بهداشت و درمان خاش گفت: تدابیر و اقدامات لازم به منظور پیشگیری از شیوع و بروز ویروس کوروناویروس جدید در شهرستان با مطرح نمودن موضوع در شورای اداری و ارائه مطالب آموزشی و توصیه های وزارت بهداشت در فضاهای مجازی شهرستان و همچنین ارائه آموزش های فردی و گروهی براساس الویت بندی گروههای پرخطر آغاز شده است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان نیز افزود: دستورالعمل های پیشگیری از کوروناویروس جدید به تمامی مجموعه کارکنان تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان ارسال شده است و لازم است تمامی کارکنان، ضمن مطالعه دقیق، اشراف کامل به دستورالعمل داشته باشند و در روز های آتی مانوری در خصوص بررسی آمادگی کارکنان اجرا و نواقص عملیاتی برطرف خواهد شد.
گفتنی است: مهندس نقی زاده پس از پایان این جلسه، کمیته اضطراری بازنگری برنامه EOP را بلافاصله در بعدازظهر همان روز با حضور تمامی کارشناسان ستادی مرکز بهداشت برگزار نمود.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درماتی زاهدان

تهیه کننده: سلطانی- علی احمد


 

 

1398/11/20   ٠٨:١٧  News, کرونا ویروس  ٢٥٨٧٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اصلاحیه برنامه ریزی جهت شروع کلاس های کلیه دانشجویان
پلمپ 3 مرکز متخلف فروش عینک طبی و 1 مرکز لیزر درمانی در زاهدان، از فعالیت هر مرکزی که با خدمات غیر تخصصی سلامت مردم را به خطر اندازد جلوگیری خواهد شد.
طرح هرخانه یک پایگاه سلامت، سطح سواد سلامت خانواده ها را افزایش می دهد
مردم از خود مراقبتی خسته نشوند ویروس کرونا همچنان فعال است
3 هزار نفر از اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشاوره تلفنی گرفتند
شرایط فوق بحرانی کرونا در روستای زنگیان سراوان، تمامی تجمعات مذهبی و عمومی در سطح این روستای پرجمعیت تعطیل شد
اقدامات انجام گرفته ستاد بحران دانشگاه علوم پزشگی زاهدان درکنترل بیماری کرونا بسیار ارزشمند است
گند زدایی اماکن عمومی و پرتردد در روستای زنگیان سراوان
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۲ هزار ۲۹۲ مورد رسید، افزایش ۲۲۵ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان بی سابقه است.
فراخوان شناسایي فراگیر بهورزی
برگزاری کلاس آنلاین اختلالات صوت با حضور مجازی پروفسور شرر از دانشگاه باولینگ گرین استیت آمریکا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انتقال سریع اورژانسی و خدمات فوق تخصصی دو عامل نجات جان بسیاری از بیماران قلبی است
اعزام متخصصین عفونی وکارشناسان آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جنوب استان
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۲ هزار ۶۷ مورد رسید.
جهش فناورانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ارتقاء 47 رتبه ای در مدت سه سال
حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سر کلاس های درس بر اساس برنامه زمان بندی
برگزاری نخستین کلاس مجازی آموزش بر بالین بیمار(راند) در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دو محلول ضدعفونی کننده، غیـــرمجاز اعلام شدند
تلاشگران بهداشت و درمان در بحران کرونا خوش درخشیدند
در بحران کرونا ۷۰ درصد در آمدها کاهش یافته و ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی افزایش یافته، ولی هیچ خدمتی را متوقف نکرده ایم

محتوای مرتبط